Środa 16 styczeń 2019,  imieninyMascelego, Walerii, Włodzimierza
Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa fotograficzna 'Szczecin Dzisiaj' Uniwersytetu III wieku

 

Szczecin, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Czynna od 03.01.2019 do 17.01.2019

 


 
Nasz piękny Szczecin; miasto, które wiele lat leczyło rany powojenne, urzeka zawsze nas szczecinian i gości przyjezdnych.
Piękna zabudowa secesyjna z przełomu XIX i XX stała się niejako symbolem miasta. Kto w Polsce nie zna czarownych Wałów Chrobrego, Gwiaździstej zabudowy śródmieścia, Szczecińskich parków, czy Jasnych Błoni. Wizja dawnych projektantów miasta była na miarę XXI w. i spowodowała, że nawet w dzisiejszych szalonych czasach miasto się nie dusi i można tu żyć. Lata wojny to czas dywanowych nalotów alianckich, które paradoksalnie dały szanse nam współczesnym na nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Tempo zabudowy i rozbudowy może nie zawsze zadowalało, ale co tam… Czas transformacji ustrojowej spowodował, że to, co było często, nieśmiałym zamiarem staje się faktem.
Nasza wystawa pt. SZCZECIN DZISIAJ pokazuje to, czego dokonali współcześni projektanci i budowniczowie. Obiektywami naszych aparatów chcieliśmy pokazać nowe. Nowe tak bardzo, że na co dzień prawie nie zauważalne. Warto czasami w codziennym zabieganiu podnieść wzrok i stwierdzić – Szczecin jest piękny.

 


 

 

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia
o trwających wystawach?


Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:    
 

| Serwis Informacyjny

| Serwis Ogłoszenia

| Serwis Katalog (firmy i opinie)

InterVista Sp. z o.o Szczecin ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl

Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z.o.o