Środa 16 styczeń 2019,  imieninyMascelego, Walerii, Włodzimierza
Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Papier zmienia Nas (wystawa studentów Akademii Sztuki)

 

Szczecin, Dom Kultury 13 Muz

Czynna od 21.01.2019 do 15.02.2019

 


 
10:00 – 12:00 – sesja egzaminacyjna
12:00 – 16:00 – oprowadzanie i spotkanie z autorami prac

Na wystawie prezentowane są prace studentów I roku, wydziału: Sztuk Wizualnych, kierunku: Architektura Wnętrz, Akademii Sztuki w Szczecinie. Obiekty z papieru zostały zrealizowane w Pracowni rzeźby z papieru, pod kierunkiem dr Agnieszki Andruszkiewicz, inżyniera papiernictwa.
Prace wykonane są z różnych rodzajów papieru, gdzie staje się on jedynie medium wypowiedzi artystycznej młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej drogi twórczej. Wystawa ta jest podsumowaniem ich pierwszego semestru, podczas którego, rozpoczynają swoją przygodę z kreacją papierowych obiektów.
Pierwsze dwie realizacje odnoszą się do zagadnień empatii, gdzie studenci próbują stworzyć i zaprosić odbiorcę do świata Takate i Matalu.
Są to całkowicie abstrakcyjne pojęcia na podstawie, których student mierzy się z ekspresją wypowiedzi przez medium papieru, jego fakturą i właściwościami. Poprzez różne możliwości składania papieru, jego potencjał kreacyjny i opanowanie precyzyjności w konstruowaniu brył, zadania często wymagają dużej cierpliwości.

 


 

 

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia
o trwających wystawach?


Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:    
 

| Serwis Informacyjny

| Serwis Ogłoszenia

| Serwis Katalog (firmy i opinie)

InterVista Sp. z o.o Szczecin ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl

Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z.o.o