Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa „Współczesny ekslibris europejski”

Stargard, Książnica Stargardzka
Czynna od 15.03.2019 do 30.06.2019

„Współczesny ekslibris europejski” to tytuł, który mówi wszystko o wystawie, którą można oglądać do końca czerwca w Książnicy Stargardzkiej. Prezentacje najciekawszych miniaturowych form artystycznych przygotował Ryszard Baloń.

W Dziale Pedagogicznym Książnicy (I piętro) przedstawiono prace 34 artystów z 13 krajów. „Są to prace wykonane w różnych technikach graficznych, od linorytów, także wielobarwnych i drzeworytów do technik wklęsłych, jak akwaforta, akwatinta czy mezzotinta. W każdej z tych miniatur mieści się utajona wiedza o adresacie, znana tylko autorowi dzieła. Możemy się domyślać, co przekazuje innym. Symbole, czy znaki tam zawarte stanowią swego rodzaju zagadkę, rebus a niekiedy prowokację, którą prawdziwa sztuka żywi się od zarania dziejów” czytamy w programie wystawy opracowanym przez Ryszarda Balonia, stargardzkiego artystę, uznanego i wielokrotnie nagradzanego na całym świecie.

Wystawa w Książnicy Stargardzkiej stanowi prezentację obowiązujących w Europie tendencji, twórczych zainteresowań malarzy-miniaturzystów, jest to ekspozycja tego wszystkiego, co, parafrazując Woody Allena: „kręci ludzi i co ich podnieca”. Bo zupełnie inaczej swój charakter oddają Włosi, a inaczej mieszkańcy Krajów Nadbałtyckich, a jeszcze inaczej Niemcy i artyści z Beneluksu. Warto przyjść, obejrzeć i porównać te niezwykle piękne, miniaturowe detale. Serdecznie zapraszamy!

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.