Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa 'Tylko we Lwowie' Romana Gerynowicza

Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Czynna od 26.04.2019 do 02.06.2019

Wystawa fotografii ukraińskiego fotografika Romana Gerynowicza, członka AFIAP oraz Narodowego Związku Artystów- Fotografików Ukrainy.

Artysta mówi o sobie i wystawie następującymi słowami: „Lwów to miasto, gdzie się urodziłem, które ogarnęło i przytuliło mnie, oczarowało. Fotografując, próbuję poznać tajemnice jego ulic, spoglądając na najciekawsze istoty na świecie ludzi. I nawet wtedy, kiedy uliczna pustka wieje chłodem i przy ulicy nie ma żadnego drzewa, obecność człowieka odczuwana jest w sennych budynkach o zamkniętych oczach i bramach, które za moment zostaną otwarte, w szumie aut, w drobnej mżawce, która opadać będzie po południu zgodnie z prognozą... Wszystko świadczy o tym, że człowiek jest blisko. I nie ma znaczenia, kiedy się urodził kilkadziesiąt czy sto lat temu on jest tu obecny, on żyje w tym mieście, oddycha jego powietrzem [...]'.

Roman Gerynowicz urodził się w 1959 roku, mieszka i pracuje we Lwowie. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Na wystawie w szczecińskim Zamku zostanie pokaznaych około 40 fotografii artysty.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.