Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa 'Miasto Kobiet II'

Szczecin, Technopark Pomerania
13.04.2019 godz.00:00
Bilety: 10,-zł

Miasto Kobiet II budowało się sukcesywnie, rozrastało w sposób zaskakujący, pojawiali się coraz to nowi pionierzy deklarujący chęć uczestniczenia w jego tworzeniu.

W pierwszej edycji wystawy, która miała miejsce rok temu w Zajezdni Sztuki, brały udział tylko twórczynie- artystki i projektantki. W obecnej także artyści- mężczyźni przedstawiają swoją interpretację tematu.

Zamykanie się w getcie płci, poglądów, na dłuższą metę do niczego konstruktywnego nie prowadzi, chociaż bywa kuszące, jako wyrazisty manifest pewnej postawy. Jednakże manifest w swej formie jest zawsze monologiem, a sądzę, że obecnie wszyscy raczej potrzebują dialogu, dyskusji i wymiany myśli. Fascynuje mnie od dawna zjawisko synergii, liczę na to, że ta rozbudowana polifonia wielu postaw twórczych i technik artystycznych stworzy wartość dodatkową, nieoczywistą- a przez to stwarzającą dla odbiorców przestrzeń w której, poprzez wybór będą mogli skonstruować swoje własne Miasto, wedle własnych preferencji i przekonań. Być może też, dzięki wystawie będą mieć możność te przekonania przebudować, zrewitalizować. Wszak Miasto to żywy organizm, w ciągłym ruchu…

Nie traktuję więc Miasta Kobiet jako przestrzeni idealnej, byłoby to utopią, a nie o nią mi chodzi. Kobiety bardzo niedawno zyskały głos, po wiekach niedopuszczania ich na forum publiczne- ale chcę podkreślić- nie po to, by odebrać ten głos mężczyznom. Rozmawiajmy więc, kłóćmy się, dyskutujmy, może w ten sposób dojdziemy do porozumienia. Takiej interpersonalnej komunikacji -w czasach indywidualnej izolacji w śród tłumu, chyba najbardziej wszyscy potrzebujemy.

Kurator wystawy: Małgorzata Kopczyńska
Kurator Zajezdni Sztuki: dr Andrzej Wojciech Feliński

Uczestniczki i uczestnicy wystawy:
Olaf Czyż, Ewa Czerwińska-Romanowska, Kaja Depta-Kleśta, Piotr Depta- Kleśta, Andreas Guskos, Mira Jarmołowicz, Marta Dziomdziora, Agata Kiedrowicz, Olga Kiedrowicz, Małgorzata Kopczyńska, Agata Kosmacz, Julia Kurek, Irek Kuriata, Daria Kwolek-Kompf, Justyna Machnicka, Ewelina Maksimiuk, Arek Marcinkowski, Tomasz Matusewicz, Katarzyna Podgórska-Glonti, Martyna Rzepecka, Tomasz Sadowski, Marian Stępak, Tomasz Świtalski, Dorota Tołłoczko-Femerling, Elżbieta Wasyłyk, Katarzyna Utecht.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.