Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa Beaty Król Girelli #przepływ#flow#beatakrólgirelli#

Szczecin, Książnica Pomorska
Czynna od 11.05.2019 do 26.06.2019

Zapraszamy na wystawę Beaty Król Girelli #przepływ#flow# beatakrólgirelli# (Sala pod Piramidą).

Beata Król Girelli, absolwentka Studium Reklamy w Szczecinie, malarka, fotografka, organizatorka projektów „Studnia Sztuki”, ”Miasto Oswojone” OFFMarina, kuratorka wystaw. Uczestniczka wielu plenerów, warsztatów, projektów i sympozjów międzynarodowych. Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie. Liderka nieformalnej grupy FreeArt przy Centrum Współpracy Międzynarodowej w Wolinie.

Beata Król Girelli o wystawie:

Przepływ (ang. flow) inaczej doznanie uniesienia, uskrzydlenia. Pojęcie z pogranicza psychologii motywacji. Stan między satysfakcją a euforią wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności. Przepływ stan umysłu, całkowite skupienie podczas zadania, które wykonywane jest dla czystej przyjemności. Osoby doświadczające uniesienia często definiują ten stan jako „niesienia falą” czy „unoszenie się na wodzie”.

Przepływ charakteryzuje się brakiem samoświadomości, utratą poczucia czasu oraz całkowitą wolnością od strachu i lęku. Uskrzydlanie zaliczane jest do emocji pozytywnych, wzbudzanych przez teraźniejszość.

Każdy podejmowany krok przechodzi płynnie w kolejny, tak jakby czynność była z góry przez wykonującego zaplanowana, pojawia się odczucie pewności co w danym momencie powinno być zrobione.

Równowaga, poczucie panowania nad sytuacją pomimo wysokich wymagań i wyzwań. Skupienie przychodzi tutaj naturalnie i bez najmniejszego wysiłku. Skoncentrowanie uwagi jest dla człowieka doznającego przepływu jak oddychanie. Podczas doświadczania przepływu nie pojawia się obawa przed porażką. Brak zastanawiania się nad ewentualnymi pozytywnymi, a także negatywnymi konsekwencjami. Następuje poczucie „stopienia się” człowieka z wykonywaną czynnością, zaburzenie poczucia czasu, godziny płyną jak minuty.

Stan uskrzydlenia wzbudza chęć podjęcia określonej czynności, dla samej radości z jej wykonywania. Człowiek nie koncentruje się na rezultacie, ewentualnych nagrodach lub karach, lecz całkowicie zatraca się w przyjemności. Stan przepływu pozwala zaspokoić wewnętrzne potrzeby umysłu, osiągnąć rozwój psychiczny, doświadczyć prawdziwego poczucia szczęścia i spełnienia. Doznanie pozytywnego uskrzydlenia może zapewnić ludziom praca zgodna z ich indywidualnymi predyspozycjami.

W takim przypadku nagradzające jest samo poczucie satysfakcji z pełnego zaangażowania. Pojęcie przepływu jest tożsame z filozoficznym doświadczeniem mistycznym.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.