Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Otwarcie Wystawy A-21 International Art Exhibition

Szczecin, Dom Kultury 13 Muz
05.08.2019 godz.18:00

Wystawa z okazji 100-lecia współpracy polsko-japońskiej. To prezentacje sztuki współczesnej japońskich twórców z grupy A-21 oraz polskich uznanych artystów.
A-21 International Art Exhibition to grupa japońskich artystów działających w Osace, drugim po Tokio najważniejszym ośrodku kulturalnym w Japonii i rejonie Kansai. Od powstania w 2001 roku grupa zyskała ogromną renomę. Artyści wystawiają w krajach Zachodniej Europy, jak Niemcy, Polska, Francja czy Wielka Brytania oraz w krajach Wschodu jak Chiny, Korea Pd i Japonia. Tomio Matsuda jest twórcą i kuratorem grupy, która liczy przeszło 100 artystów różnych mediów. Tak liczna grupa pokazuje szerokie spektrum ekspresji współczesnej sztuki japońskiej. Wielu spośród artystów A-21 praktykuje Zen, dążąc by, umysł był wolny od koncepcji, wewnętrznego dialogu, wzorców, nazw – był czysty i nieograniczony. Przekłada się to na ich twórczość. i sposób wykonywania prac. Przeważnie są to techniki własne pochłaniające tygodnie systematycznej, pracy. Artyści najczęściej sami robią papier, który później wykorzystują w swych pracach.
Twórczość japońskich artystów mimo współczesnych wpływów pozostaje japońska, wyrastająca z tradycji, dla której szczególnie ważne okazały się czasy około roku 1450 – okres rządów szoguna Ashikagi Yoshimasa. Nastąpił wówczas wspaniały rozwój kultury japońskiej.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.