Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa Inside Job & Nomadic State Ściany Mają Uszy

Szczecin, TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Czynna od 27.09.2019 do 15.11.2019
Bilety: 12,-zł

Wystawa przedstawi działania duetów Nomadic State i Inside Job. Artyści przyjrzą się hierarchii dominacyjnej występującej wśród pracowników instytucji kultury. Wystawa stanie się aktualnym komentarzem dla krytyki muzealno-galeryjnej, do tej pory omawianej i opisywanej głównie w kontekstach niesprawiedliwości ekonomicznych i społecznych. Jak śpiewał Taco Hamingway w piosence, Ściany mają uszy: „Chyba ginie tu artysta tak jak mawiał Neron”.

Nomadic State (Karolina Mełnicka i Stach Szumski) to otwarty, mobilny projekt oparty na kreacji nomadycznego mikropaństwa, które w sposób mimikryczny wpasowuje się w zastana przestrzeń geograficzna i społeczna. Artyści odnoszą się do genezy „niemiejsc” w rozumieniu przestrzeni pozbawionych tożsamości za sprawa globalizacyjnego ujednolicenia rzeczywistości, a także do ageograficznego charakteru Internetu. Tak rozumiana rzeczywistość stwarza pole do refleksji nad pozycja człowieka w systemie politycznym państwa, w którym funkcjonuje.

Inside Job (Ula Lucinska i Michał Knychaus) swoją praktykę artystyczną skupia na projektach interdyscyplinarnych korzystających z różnorodnych mediów i materiałów. Wiele ich dotychczasowych działań to prace mówiące o futuryzmie i postapokaliptycznych scenariuszach, które kreowane są poprzez tworzenie specyficznych obiektów-produktów.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.