Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wernisaż wystawy „Physis & Morphosis”

Szczecin, Dom Kultury 13 Muz
20.09.2019 godz.18:00

Wystawa prezentująca prace artystów działających na pograniczu nauki, sztuki i technologii.

Procesy i zjawiska zachodzące w naturze (gr. natura, fizyka) zajmują zarówno naukowców, jak i artystów, są także inspiracją do tworzenia technologii. Słowo informacja wywodzi się od łacińskiego informare, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza nadawanie czemuś formy, kształtu.

W języku greckim występuje analogiczne słowo oznaczające wykształcenie, ale także kształtowanie, formowanie. Matematyczny świat idei jest powiązany z procesami występującymi w naturze, gdzie proste zasady początkowe tworzą skomplikowane systemy. Wiele idei matematycznych nie ma odwzorowania w świecie dostępnym zmysłowo. Wystawa prezentuje prace artystów i naukowców działających na pograniczu nauki, sztuki i technologii, którzy w swoich działaniach inspirują się naturą, fizyką, matematyką, lub wykorzystują nowe technologie jako narzędzia w procesie twórczym.

Uczestnicy:
Andrzej Banachowicz, Andreas Guskos, Arkadiusz Marcinkowski, Tomasz Wendland, Magdalena Tyczka, Ewelina Adam-Wadas, Kamila Dereń, Jakub Palka, Joanna Roguszczak, Jarosław Rybicki.

Kuratorzy: Andreas Guskos, Magdalena Tyczka

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.