Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa Dzieła sztuki na chwileczkę!

Szczecin, Galeria Tworzę się!
Czynna od 10.11.2019 do 28.02.2020

Sztuka współczesna ma wyjątkową cechę, bliską dzieciom – zaprasza do interakcji. Bazując na tej właściwości sztuki współczesnej, przygotujemy wystawę, inspirując się założeniami współczesnego artysty Erwina Wurma, który w swoich pracach wręcz nakazuje widzowi interakcję z dziełem, wytrącając go z utartych ścieżek myślenia. Przywołamy pracę Justyny Koeke, zaprezentowaną w galerii TWORZĘ SIĘ w 2014 r. Artystka przemieniła wówczas galerię w wielką szafę, garderobę, zachęcając dzieci i dorosłych do tworzenia własnych „dzieł sztuki na chwileczkę”. Sięgniemy do ruchu artystycznego Fluxus, charakteryzującego się przekraczaniem granic, specyficznym humorem oraz dystansem do tradycyjnej sztuki.

W przestrzeni wystawy będzie można m.in. tworzyć nietypowe obrazy, przebierać się za znane dzieła i tworzyć własne, stać się „żywą rzeźbą”, wysłuchać obrazu, udźwiękowić własny jak podczas warsztatów z ASI MINĄ oraz tworzyć rzeźby genetyczne jak Jacques Lizène.

Będziemy Was inspirować i zachęcać do twórczego działania, aby chwila spędzona w galerii trwała jak najdłużej, a ulotne działania nigdy nie wyleciały z Waszej pamięci.

Wiek: 5+
Kurator projektu: Paulina Ratajczak

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:

InterVista Sp. z o.o. Szczecin, ul.Cyfrowa 6, tel. +48 91 886 96 01, mail: poczta@infoludek.pl
Copyright © 1998-2019 InterVista Sp. z o.o.