Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wysocki w Filatelistyce

Koszalin, Muzeum Włodzimierza Wysockiego
Czynna od 01.11.2019 do 31.12.2020

To niewątpliwie jeden z najbardziej interesujących działów muzealnej kolekcji. Składają się nań zarówno znaczki pocztowe, jak i datowniki, koperty, karty pocztowe. Na uwagę zasługują między innymi: rosyjski znaczek z wizerunkiem Wysockiego z roku 1999, wzór pierwszego radzieckiego znaczka pocztowego z portretem Włodzimierza Wysockiego, czy czworoblok z Gwinei Równikowej, stanowiący część serii poświęconej wybitnym wokalistom i gitarzystom świata (w tej serii, oprócz Wysockiego, na czworobloki „trafili” również między innymi Elvis Presley, John Lennon, Mick Jagger, Frank Sinatra, Stevie Wonder, Sting, Chuck Berry, Jimmy Hendrix, Paul McCartney, Eric Clapton, Carlos Santana).

Na uwagę zasługują również datowniki: od pierwszego polskiego datownika z wizerunkiem Wysockiego, wyemitowanego w 1987 roku z okazji Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, po datowniki z trzeciego tysiąclecia.

Kolekcję uzupełniają polskie i zagraniczne książki, a także katalogi i periodyki filatelistyczne, w których omawiane są między innymi znaczki, koperty, datowniki poświęcone Włodzimierzowi Wysockiemu.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:
© 1998-2020 InterVista Sp. z o.o.