Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawy z regionu: Szczecin i zachodniopomorskie

Wystawa Malucha Cabrio i Fiata 126P

Szczecin, Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki
Czynna od 01.11.2019 do 31.12.2020
Bilety: 10,-zł

W muzeum techniki można oglądać dwa nowe samochody. Maluch cabrio – ostatnia przeróbka fiata 126p produkowana seryjnie i polonez sanitarka.

Bosmal 126 Cabrio – Maluch w wersji kabriolet. W seryjnej produkcji został wyprodukowany w liczbie 500 sztuk, z których wszystkie zmontowane były w BOSMALu. Około 100 sztuk zostało sprzedanych w Polsce, a reszta za granicę. I oto jeden z nich dołączył do naszej muzealnej rodziny 'maluchów'

FSO Polonez Cargo − lekki samochód dostawczy oraz sanitarka bazująca na modelu FSO Polonez Caro produkowana w latach 1993 - 2001.

Prototyp Poloneza Sanitarki (ambulansu) z nadwoziem typu Van pokazano po raz pierwszy w 1986 roku. Auto to bazowało na seryjnym Polonezie. Do samonośnej kabiny zamontowana została podobnie jak w Trucku (aczkolwiek niżej) pomocnicza półrama, na której zamontowany został wykonany z tworzyw sztucznych przedział sanitarny. W latach 1987–1990 opracowano kolejne prototypy, które od pierwowzoru różniły się większym przeszkleniem części medycznej, zastosowaniem bocznych drzwi w części medycznej (z prawej strony) oraz jednoczęściową unoszoną do góry klapą tylną (w miejsce dwuskrzydłowych otwieranych na boki). Pojazdy te wyposażone były w silniki CB o pojemności 1.6 dm3 i mocy maksymalnej 87 KM. Prace badawcze zakończyły się w lipcu 1990 roku, zbyt duże drgania w tylnej części samochodu uniemożliwiały przeprowadzanie sprawnych zabiegów medycznych, przez co los projektu został przesądzony i auto nie trafiło do produkcji seryjnej.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o trwających wystawach?

Reklama
Reklama
Źródło danych o wystawach:
© 1998-2020 InterVista Sp. z o.o.